Strādāt vai mācīties

Lielākā daļa strādājošo studentu praktisku apsvērumu dēļ studē neklātienē vai vakaros. Nepilna laika studijās saskarsme ar kursa biedriem ir mazāka. Mācību process līdz ar to var nebūt tikt aizraujošs un motivēt sevi mācīties vienatnē ir grūtāk nekā grupā. Papildus motivācijai tādēļ vajadzētu uzturēt patstāvīgu kontaktu ar kursa biedriem, lai regulāri apspriestu uzdoto un gaidāmos eksāmenus. Tas palīdzēs nepadoties.

Studijas un darbs vienlaicīgi prasa daudz enerģijas, jo ir vienoti un vienlīdz svarīgi. Būs brīži, kad tas viss liksies par daudz un neiespējami savienot. Noteikti daudzi ir domājuši tādos brīžos atmest studijām ar roku. Tādās situācijās vienmēr ir jāatceras kādēļ tas viss tika uzsākts, un ka nekas, kas dzīvē ir svarīgs, nenāk viegli. Lai nepārdegtu, savā laika plānotajā ir jāspēj rast brīdis tikai sev. Kaut vai tā būtu tikai stunda vai pusstunda. Veltīt to savam hobijam vai kam tādam, kam ar darbu vai studijām nav nekāda sakara. Ja ir pārdegšanas draudi, tad var vienreiz pa ilgiem laikiem paņemt brīvu un, piemēram, nedēļas nogalē izbraukt ārpus pilsētas vai nelielā ceļojumā. Tā pēc tam ar divreiz lielāku sparu varēs ķerties klāt ikdienas pienākumiem.

Lielisks stimuls var būt mērķa nospraušana, protams, par vienīgo mērķi šeit nekalpos beigu diploms. Nosakiet sev mazākus mērķus un pēc to sasniegšanas atļaujaties sev kādu izklaidi vai ko sen kārotu, tādā veidā sev liekot darboties sparīgāk. Reizēm šādi ieteikumi var izklausīties nejēdzīgi, bet tieši sīkumi un neļaušanās pašplūsmai ir tas, kas radīs atšķirību un ļaus izbaudīt smagā, bet vērtīgā darba panākumus.

Advertisements

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.