Kas notiek ar ģimenes budžetu pēc šķiršanās?

Sākotnēji Jums jāpaskatās uz uzņēmējdarbību, kā vienu kopumu. Bizness, kas tiek uzsākts laulību laikā, tiek uzskatīts par kopīgu ģimenes biznesu, tādējādi kļūst arī par viņu kopīgo daļu, tad nepieder ne viņam, ne viņai, bet gan abiem kopā. Šis princips ietilpst pat tajos gadījumos, ja uzņēmuma reģistrā ir iekļauts tikai viens personas vārds un uzvārds.

Šis nekad nav bijis viegls darbs tiesnešiem, jo lai noteiktu šķiršanās gadījuma kopvērtību, tiesas pārstāvjiem ir jāizvērtē ļoti daudzi faktori. Viens no galvenajiem faktoriem ir bruto ienākumiem, lai gan jāatzīst, ka tiem nav nekāda sakara ar faktisko vērtību, tajā pašā laikā, tiesa vērtē uzņēmuma aktīvus, biznesa pārdošanas vērtību, debitoru parādus, ja tādi ir, kā arī daudz citus faktorus un iemeslus, lai precīzi varētu noteikt kuram pienākas lielāka, vai mazāka daļa. Mēs būt dažādi gadījumi, kad ģimenes bizness tiek uzskatīts kā kopīpašums, tad šķiršanās procesā var būt tikai trīs dažādas iespējas un tās, ir lūk šādas:

  • Pirmā – abas puses patur biznesu kopā un turpina to attīstīt bez konfliktiem.
  • Otrā – Abi šķiršanās pārstāvji vienojas par biznesa pārdošanu un neto ienākumi tiek savstarpēji sadalīti.
  • Trešā – viens šķiršanās pārstāvi pārpērk biznesa otra pusi, pēc statistikas datiem šis esot visbiežāk izplatītākais modelis, jo šķiršanās gadījumos ļoti reti abi pārstāvji turpina strādāt vienā biznesā, kur nu ja vēl viņiem būs jābūt kopīgiem biznesa pārstāvjiem un jāstrādā zem viena jumta.

Jāatceras, ka katra puse var iesniegt dažādus dokumentus par to, kāpēc un kādēļ viņam pienākas daļa no biznesa, taču šie dokumenti parasti ir mazsvarīgi, jo šādi gadījumi notiek samērā bieži, tāpēc tiesas pārstāvji vērtēs tos kritērijus, pēc kuriem viņiem ir jāvērtē, un tieši tad, proporcionāli spēs noteikt kurš un kādu daļu katrs šķirtais pārstāvis saņems!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.